Jaką fryzurę na upalne dni?

Sezon wiosna/lato obfituje w liczne ciekawe i dość uniwersalne rozwiązania. Propozycje stylistów są przygotowane zarówno dla pań z długimi jak i z krótkimi włosami.

Wiosną królować będą na naszych głowach fryzury typu paź lub „na chłopczycę”. Styliści proponują też fryzury wygładzone i mocno nabłyszczane. Pazurki zaczesane na bok oraz fryzury typowo rockowa czyli włosy nakręcane na wałki i układane za pomocą pianki to propozycje dla właścicielek i zwolenniczek włosów krótkich. Długie fryzury wiosenne to przede wszystkim fale i loki. Warto zadbać jednocześnie o bujność tego typu uczesania. Francuskie warkocze oraz koki to również wiosenne propozycje dla pań o długich włosach.

Latem w tym sezonie, najmodniejsze będą fryzurki krótkie lub półdługie. Królujący styl wszelkich uczesań to przede wszystkim fryzury potargane i rozpuszczone. Styliści przyklaskują w tym sezonie hasłu: im większy nieporządek na głowie, tym lepiej i ciekawiej. Oczywiście fryzjerzy pomyśleli także o tych paniach, dla których taka ekstrawagancja na głowie to przesada.

Romantyczne fale, koki czy efekt mokrych włosów– to najczęstsze propozycje na letnie upały dla właścicielek włosów długich lub półdługich. Styliści proponują też prostowanie włosów oraz naniesienie na nie wosku, który będzie nadawał fryzurze niepowtarzalności i wyjątkowości. Mocno kręcone fale oraz przedziałek z boku to również letnia propozycja dla właścicielek włosów długich.

Krótkie stylizacje letnie to z kolei fryzury natapirowane ale nie tylko. Właścicielki krótkich włosów oraz zwolenniczki tych długości, powinny stworzyć latem na swojej głowie efekt „artystycznego nieładu”. Dobrze będą też prezentowały się natapirowane końcówki. Świetnie będą też wyglądały tego lata ostro postrzępione pazurki.

Zalecane modne kolory włosów na lato to z kolei jasne barwy z przewagą różnych odcieni blond. Styliści nie rezygnują również z kolorów ciepłych.

Latem zachęca się także do stosowania licznych ozdób wpinanych we włosy. Nadają one wykonanym fryzurom unikalności. Podkreślają jednocześnie ich prawdziwie kobiecy charakter. Kokardy, błyszczące motyle, kwiaty czy kolorowe przepaski to najmilej widziane latem ozdoby w naszych włosach.