Jak dobrać kolor włosów do cery?

Właściwie dobrana fryzura potrafi nadać naszemu wyglądowi oryginalności. To, w jaki sposób się uczeszemy wpływa też na to, jak odbierają i postrzegają nas inni. Jakie elementy wpływają zatem na idealną fryzurę? Są to: jej fason, długość, styl oraz kolor. Wszystkie one potrafią nam dodać lub odjąć lat, wyszczuplić lub zaokrąglić rysy naszej twarzy, dodać nam powagi lub rozweselić nasz wizerunek.

Wybierając kolor włosów najczęściej kierujemy się naszymi osobistymi upodobaniami. Innym zaś razem, radzimy się w tym względzie stylistki lub fryzjerki. Bez względu jednak na to, czym jest podyktowana nasza decyzja o wyborze kolorów włosów, warto wiedzieć jakie ich barwy są modne w obecnym sezonie.

W obecnym sezonie królują przede wszystkim różne odcienie blond, czerń, kolor rudy, czerwienie i brązy. Mile widziane są również liczne wariacje kolorystyczne czyli różnokolorowe pasemka, wplecione w naturalny kolor włosów. Najczęściej polecany to głęboka czerń lub … kolor różowy. Ten ostatni wariant doskonale pasuje do osób młodych i aktywnych. Takie kolory w obecnym sezonie, przybierają fryzury damskie.

W przypadku gdy mowa jest o uczesaniu dla mężczyzn, to królują tu kolory naturalne pogłębione poprzez koloryzowanie. Panowie powinni też sięgnąć po świetliste refleksy.

Stylizacje młodzieżowe z kolei to różne odcienie blond a także wszelkiego rodzaju pasemka. W przypadku włosów blond zaleca się pasemka kruczoczarne, w przypadku włosów czarnych najlepsza opcja to różnej grubości pasemka mocno różowe.