Najmodniejsze fryzury młodzieżowe

Nowoczesne stylizacje fryzur to nie tylko domena dojrzałych mężczyzn czy kobiet. Styliści przygotowują także liczne propozycje uczesania dla ludzi młodych: zarówno dla dziewcząt jak i dla chłopców.

Nastolatki uwielbiają – w dużo większym stopniu niż osoby dorosłe – podążać za modowymi trendami. Śledzą także te, dotyczące najmodniejszych propozycji uczesania. Styliści z kolei, podpowiadają chętnie w jaki sposób, młody człowiek może się czesać by wyglądać ciekawie ale niezbyt ekstrawagancko. Oto jak kształtują się trendy fryzur młodzieżowych w tym sezonie:

Propozycje fryzur dla dziewcząt:

Fale i loki, włosy rozpuszczone lub upięte bez grzywki, tak zwany „artystyczny nieład” – oto tegoroczne propozycje dla właścicielek długich włosów. Także włosy długie ale wycieniowane są obecnie na topie. Ponadto takie fryzury jak koński ogon z grzywką zaczesaną na bok lub kitka na bok bądź też wygolony bok a reszta włosów pozostawiona naturalnej długości.

Króciutkie fryzurki al’a chłopięce, asymetryczne cięcia i koniecznie pasemka (kruczoczarne lub bardzo jasne) a także opadające na pół twarzy grzywki – to z kolei propozycje dla właścicielek włosów krótkich lub półdługich.

Propozycje uczesania dla chłopców:

Zdecydowanym hitem wśród fryzur męskich dla nastolatków jest nowoczesny irokez, bez konieczności wygalania głowy. Zastępuje go szerokie pasmo włosów powstające z zaczesania do góry kosmyków zebranych z boku, na czubku oraz z tyłu głowy. Do modelacji używa się przeważnie żelu lub pianki. Uczesanie nie tylko podkreśla męskie rysy ale również wyszczupla i wydłuża optycznie twarz.

Półdługie, sięgające do ramion, lekko pofalowane i wycieniowane na końcach włosy to z kolei propozycja dla młodych mężczyzn – właścicieli włosów długich.

Młodzi mężczyźni mogą też skorzystać z propozycji efektu tak zwanych mokrych włosów, odpowiednio wycieniowanych. Naniesiona na nie niewielka ilość żelu, powoduje powstanie artystycznego ale jednocześnie eleganckiego bałaganu na głowie.