Wygodna uczesania na jesień i zimę

Wiemy już w jaki sposób czesać się wiosną oraz latem w tym sezonie. Warto jednak zwrócić też uwagę na propozycje jakie mają dla nas styliści na jesień oraz zimę. Przecież chcemy wyglądać zmysłowo i atrakcyjnie przez cały rok, a nie tylko wiosną czy latem.

O ile wiosna i lato należą przede wszystkim do pań, tak sezon jesień/zima  ( a w szczególności zima) to okres, kiedy przychodzą zmiany uczesania także dla panów.

Styliści przyszykowali dla pań na okres jesień/zima kilka zróżnicowanych propozycji. Dzięki temu każda z nas, będzie mogła znaleźć dla siebie, coś najbardziej odpowiedniego. Jak zapowiadają styliści fryzur, tegoroczny sezon jesień/zima to uczesania zdecydowanie kobiece. Znajdziemy tu zatem loki i fale a także asymetryczne przedziałki. Zdecydowanie należy zrezygnować z grzywek. Preferowane długości to włosy do ramion. Jesień to także gładkie upięcia ale konieczne z asymetrycznymi przedziałkami. Dla nastolatek najbardziej idealne rozwiązania jesienne to pomysłowe kucyki oraz Najmodniejsze kolory jesieni to z kolei wszystkie odcienie brązu i miedzi. Styliści proponują tu także kolory z jaśniejszymi refleksami.

Wiemy już co nosić jesienią na głowie. A jak wyglądają propozycje stylizacji fryzurowych na zimę? Otóż zima to przede wszystkim fryzury krótkie a nawet bardzo krótkie, stylizowane na fryzury typowo męskie. Zima to także powrót do fryzur zaczesywanych do tyłu i lekko uniesionych.

Zimowe stylizacje to również – jak już powiedzieliśmy wcześniej – ciekawe propozycje dla panów. Styliści zalecają by panowie zapuścili na zimę nieco włosy i poświęcili troszkę uwagi na ich odpowiednie ułożenie. Najmodniejsze uczesania męskie zimowe to grzywki z przedziałkami z boku głowy. Dla panów na zimę zaleca się również efekt artystycznego nieładu na głowie.