Cięcia włosów dla panów

Styliści, projektanci mody oraz wizażyści dbają nie tylko o potrzeby kobiet. Wiedzą oni doskonale, że także panowie poszukują dla siebie najbardziej odpowiednich stylizacji, takich które podkreślą głównie ich charakter a także zwrócą uwagę płci przeciwnej.

O ile kiedyś, widok mężczyzny w profesjonalnym salonie fryzjerskim należał do rzadkości, o tyle teraz obrazek taki bywa coraz częstszy. Panowie – podobnie jak kobiety – zaczynają przejmować się nie tylko swoją sylwetką, ale również tym co mają na swojej głowie… Spójrzmy zatem co przygotowali dla panów w tej kwestii fryzjerzy i styliści fryzur.

W tym sezonie modne fryzury męskie to przede wszystkim grzywki opadające na twarz a także odpowiednio wycieniowane. Ważnym elementem tego typu uczesania jest też przedziałek z boku głowy. Dla bardziej odważnych panów zaleca się wygolenie po bokach wraz z połączeniem gładko opadającej na twarz grzywki. Dla panów, którzy mają dość długie włosy i nie boją się odważnych wyzwań, świetne propozycje to fryzury z wysoko uniesionymi i mocno nażelowanymi grzywkami. Mężczyźni z kręconymi włosami, powinni zadbać o ich odpowiednią długość – ta idealna to włosy do ramion. Jeśli mężczyzna jest posiadaczem dość cienkich włosów, powinien zadbać o ich wycieniowanie a także o u farbowanie końcówek włosów. Młodzi panowie mają do swojego wyboru fryzury typu irokez ale bez konieczności wygalania włosów.

Podobnie jak stylizacje damskie, propozycje dla panów dotyczą też krótkich włosów. Zalecane pod tym kątem rozwiązania dla mężczyzn to tak zwany efekt mokrych włosów lub tradycyjny „bałagan na głowie”.

Jeśli zaś chodzi o zalecaną kolorystykę włosów, to styliści stawiają głównie na pogłębione kolory naturalne. Taki efekt nadaje mężczyźnie powagi i potrafi doskonale podkreślić jego charakter czy styl.